Live For Golf - Káhira

Na cestovní kancelář Golf Planet je spolehnutí, znalost produktů a servis bez starostí je pro mě vždy tou správnou volbou.
Michael Jon, mezinárodní rozhodčí s certifikátem R&A St. Andrews

Když cestuji za golfem nejen do zahraničí, ale i po Česku vždy jsme se setkala u Golf Planet s individuálním přístupem, doporučením i cenovou nabídkou, která splnila moje očekávání.
Edita Urbanová, golfistka s nejkrásnějším úsměvem

Golfové pobyty >

Káhira

Město Káhira je srdcem Egypta již více než tisíc let. Je to Káhira, kde spojením středověkého a moderního západního světa došlo ke zmatečné směsce hliněných domů v těsném sousedství věží moderních budov a hotelů, nablýskaných moderních automobilů vedle líných oslích povozů. Ve skutečnosti nikdo neví, kolik obyvatel v Káhiře žije, ale odhady hovoří o čísle někde mezi 12 a 16 miliony. Islámská Káhira (ne více islámská než zbytek města) je stará středověká čtvrť, kde si připadáte, jako když se propadnete časem zpět o 7 století. Je to nejhustěji obydlené místo v Egyptě, a možná i na Středním Východě. Všude uvidíte mešity a kostely, vzduch je naplněn směsicí pronikavých pachů a vůní květů, koření a zvířat. Nejznámějším objektem této části města je Citadela, středověká pevnost stará více jak 700 let. Koptská Káhira byla původně postavena jako římské obranné město. Je o několik století starší než islámská Káhira a byla jedním z prvním míst na světě, které bylo osédleno křesťanskou komunitou. Je to posvátné místo pro židy, muslimy i koptské křesťany, kteří zde žijí. Místem, které žádný cestovatel při návštěvě Káhiry nemůže vynechat, je Gíza na západním břehu Nilu. Zde naleznete jeden ze sedmi divů světa, pyramidy patřící poslednímu faraonů 4.dynastie - Chufevovi, Chafremu a Menkaurovi. Pyramidy se dělí o rovinu pouště se Sfingou, sochou faraona s tělem lva a halvou člověka. Kromě těchto nádherných a úchvatných památek se i zde můžete oddávat hře, jež nese jméno golf. Vybrali jsme pro Vás tři lokality s prvotřídním ubytováním a možností zahrát si golf. Jedna se nachází jen několik minut od mezinárodního letiště, druhá naopak na opačné straně, zato v těsné blízkosti Pyramid a třetí v poušti zhruba 45 minut jízdy od Káhiry.

Mirage City Golf Club:

Golfový klub a mistrovské 18 jamkové hřiště patří mezi nejprestižnější v Egyptě. Je součástí hotelu JW Marriott a nachází se asi 25 minut od mezinárodního letiště a přibližně 45 minut od centra Káhiry. Hřiště je dílem známého evropského architekta Petera Haradina a je navrženo tak, aby si zde zahráli golfisté všech úrovní. Jsou zde kvalitní poměrně široké fairwaye lemované stromy a okrasnými dřevinami, hru zcela určitě neulehčuje nespočet jezer, potůčků a vodopádů. Hráčům je k dispozici klubovna s výborně vybaveným pro shopem a půjčovnou golfového vybavení včetně elektrických vozíků, 3 restaurace, bar, billiard, knihovna, analyzátor švihu, golfová akademie s profesionálními trenéry, driving range a cvičné plochy včetně putting greenu.

Katameya Heights Golf Club:

Zdejší prvotřídní golfový klub byl otevřen v roce 1997 pouhých 35 minut od mezinárodního letiště v Káhiře. Mistrovské 27 jamkové hřiště vytvořil francouzský architekt Yves Bureau, který ho umístil do mírně zvlněné krajiny na okraji velkoměsta. Při dobré viditelnosti jsou z některých míst vidět i Pyramidy na druhé straně města. Všem hráčům je k dispozici luxusní klubovna se 2 restauracemi, billiardem, fitness, saunou, párou, jacuzzi, bazénem, plně vybaveným pro shopem, půjčovnou golfového vybavení, úschovnou zavazadel, šatnami ase sprchami, golfovou školou se 3 PGA trenéry. Dále je k dispozici oboustranný driving range s 5 cvičnými greeny, 3 putting a chipping greeny a cvičné bunkery. Je tu i 10 tenisových kurtů, squash, tělocvična, dětský koutek a malé zdravotní centrum. Celý areál je obklopen 280 luxusními vilami.

Golf City:

xxx

0,-

Bohužel, právě nenabízíme Vámi požadovaný zájezd. Vyplňte následující formulář k objednání idividuálního zájezdu.

 
Váš email*:
Poptávka*:

* položku je nutno vyplnit