Live For Golf - Výuka golfu

Na cestovní kancelář Golf Planet je spolehnutí, znalost produktů a servis bez starostí je pro mě vždy tou správnou volbou.
Michael Jon, mezinárodní rozhodčí s certifikátem R&A St. Andrews

Když cestuji za golfem nejen do zahraničí, ale i po Česku vždy jsme se setkala u Golf Planet s individuálním přístupem, doporučením i cenovou nabídkou, která splnila moje očekávání.
Edita Urbanová, golfistka s nejkrásnějším úsměvem

Výuka golfu

Tréninkové programy

INGOLF Golf Learning Center Alan Babický

INGOLF GLC je historicky první zařízení svého typu u nás poskytující komplexní a racionalizovanou výuku golfu zájemcům všech úrovní. Základní koncept výukového a tréninkového centra INGOLF vychází znejmodernějších metodických trendů a myšlenky maximalizace schopnosti skórovat na dané úrovni techniky. Technické lekce jsou proto doplněny o pestrou selekci netechnických a teoretických lekcí a tyto jsou svou šíří a hloubkou uspořádány a uzpůsobeny přesně pro danou výkonností úroveň golfistů. Více o INGOLF naleznete na www.ingolf.cz.

Komplexní kurzy INGOLF představují ucelenou sumu znalostí a návyků, adekvátní pro danou herní a technickou úroveň skládající z oblastí: technika hry v poli, krátká hra, puttování, způsob tréninku, přípravu na hru, volba rány a hole, strategie rány do grýnu, čtení grýnu, pravidla úspěšného skórování, INGOLF Scoring System, strategická příprava dle designu jamky a hřiště, tipy pro adekvátní fyzickou a mentální přípravu, self management, zvládání ambicí, stresu, práce s birdie kartou, hra za špatného počasí, efektivní využití svého vyrovnání, pravidla golfu, historie golfu a další návazná témata, tipy a asistenční služby.

Pro korporátní skupiny je výchozí variantou je Komplexní mimosezónní či sezónní plán. Délka trvání cca 3 měsíce. Takovýto program je kromě nesporných relationship-marketingových dopadů i efektivní formou zlepšení golfové výkonnosti posluchačů. Výuka probíhá např. ve dvou hodinách týdně v řadě za sebou s přestávkou s fixním časem i dnem v týdnu.

Takovýto program pro Vaše obchodní partnery za přítomnosti zástupců vaší firmy splňuje parametry moderní formy řízené marketingové komunikace a je optimální platformou pro další budování Vašich vztahů.

Všechny programy mají stanovený skupinový i individuální výkonnostní cíl. Přesně stanovený metodický plán lekcí, které každý účastník obdrží na první lekci spolu s poznámkovým blokem pro zápis poznatků z lekcí.

V případě nezájmu na míru připravený o Komplexní mimosezónní či sezónní plán si lze vybrat z nabídky krátkodobých tréninkových programů.

Co je to golf

“Chci hrát golf a nevím přesně co dělat, jak, kde (a za kolik) začít...”

Úvodní prakticko-teoretický seminář seznamující klienta s základními skutečnostmi o golfu. Určeno pro zcela nově příchozí nebo úplné začátečníky. Vhodné jako součást programu společensko-sportovních dní na golfu pro firemní klientelu.

Doba trvání: 4h

Certifikát způsobilosti

„K tomu, abych mohl hrát turnaje, potřebuji Certifikát...“

Komplexní praktická i teoretická příprava pro zisk herní úrovně nezbytné pro „vstup mezi golfisty“. Faktický úvod do světa golfu se vším potřebným. V ceně programu publikace Oficiální pravidla golfu.

Určeno pro úplné začátečníky.

Doba trvání: 20 lekcí včetně dvou her na hřišti (cca 6 týdnů)

Jak snížit HCP 54

„Mám 54 a nemůžu se z něj odlepit...“

Kurz zaměřený na zisk herní způsobilosti nezbytné pro uhrání handicapu HCP 36. Identifikace a návody pro odstranění klíčových bariér pro hru na HCP 36.

Doba trvání: 20 lekcí (cca 6 týdnů)

Jak prolomit 100

„Už jsem jednou zahrál pod stovku, ale nedaří se mi to zopakovat...“

Kurz zaměřený na konzistentní prolomení magické hranice sta ran, či jinými slovy posun pod HCP cca 28. Kurz poskytuje návody na odstranění technických, strategických a mentálních chyb charakteristických pro tuto kategorii hráčů. Kurz obsahuje komplexní analýzu techniky a hry. Posluchači či absolventi obdrží publikaci Golf a jeho technika.

Určeno pro držitele pro hráče s HCP 29 – 36

Doba trvání: 20 lekcí (cca 6 týdnů)

Jak prolomit 90

„Zahrát na každé jamce nejhůř bogey – to přece nemůže být tak velký problém...“

Kurz zaměřený na konzistentní prolomení hranice 90 ran, či jinými slovy posun pod HCP 18. Kurz nabízí návody na odstranění technických, strategických a mentálních chyb charakteristických pro tuto kategorii hráčů. Kurz obsahuje komplexní analýzu hry. Cílem kurzu je vybudování kvalitního „klubového“ hráče či komplexní a strategicky správná péče o zlepšující se dítě či juniora

Určeno pro držitele HCP cca 18 – 28, tedy hráče kategorie C, a i další, kteří si svůj handicap těsně pod dvacet chtějí výrazně snížit.

Doba trvání: 20 lekcí (cca 6 týdnů)

Jak prolomit 80

„Mým snem je singl handicap...“

Kurz zaměřený na konzistentní prolomení hranice 80 ran, či jinými slovy posun pod HCP 8. Kurz nabízí návody na odstranění technických, strategických a mentálních chyb charakteristických pro tuto kategorii hráčů. Cílem kurzu je vybudování kvalitního soutěžního hráče či komplexní a strategicky správná péče o zlepšující se talentované dítě či juniora.

Určeno pro hráče držitele HCP cca 9 – 18, tedy hráče kategorie B a i další, kteří si svůj handicap těsně pod dvacet chtějí výrazně snížit.

Doba trvání: 20 lekcí (cca 6 týdnů)

Course a Self management

„Hraju pěkné rány, ale hrozná čísla...“ aneb nejen technika stačí pro kvalitní herní výkon.

Tento kurz podrobně pojednává všechna základní pravidla strategického plánování hřiště, jamky, rány a dále základní mentální a psychologické aspekty konzistentního a kvalitního výkonu.

Vysloveně teoretický kurz vhodný pro všechny kvalitativní úrovně hráčů. Velmi vhodný pro hráče s„pocitově“ dobrými ranami, ale neuspokojivým skóre, dále pro hráče s„výbornými“ ranami na tréninkové ploše a spoustou zkažených ran na hřišti a samozřejmě pro všechny, kteří se chtějí rychle zlepšit.

Golf je hra centimetrů a nejdůležitější centimetry jsou ty mezi hráčovýma ušima...

Délka kurzu 12 hodin - vhodné pro výkonnostní kategorie od HCP 36.

Dlouhá hra

Kurz zaměřený na kvalitní strategické a technické zvládnutí dlouhé hry. Obsah kurzu je rozdělen podle typu rány na odpaliště as v poli a podle typu hole železa – dlouhá a střední, a dřeva.

Určeno pro hráče všech výkonnostních skupin. Na počátku kurzu bude v případě potřeby posluchačům zhotovena herní a švihová analýza, na jejímž základě bude upravena stanovena adekvátní výběr a hloubka studia jednotlivých témat.

Doba trvání: 15 lekcí (cca 4 týdny)

Krátká hra

„Chip z okraje grýnu má pro skórkartu větší „cenu“ než dvěstěmetrový drajv na střed ferveje...“

Kurz zaměřený na kvalitní strategické a technické zvládnutí hry od cca 100 m a méně a kolem grýnu.

Technická a teoretická příprava odpovídající dané úrovni hráčů zahrnuje (ale není omezena na) volbu typu rány a hole, průzkum pozice míče a stavu a typu jamkoviště, způsob tréninku a budování konzistence, a další relevantní témata.

Určeno pro hráče všech výkonnostních skupin. Na počátku kurzu bude v případě potřeby posluchačům zhotovena herní a technická analýza, na jejímž základě bude upraven výběr typů ran.

Doba trvání: 15 lekcí (cca 4 týdny)

Puttování

Polovinu ran vašeho skóre odehrajete putterem. Puttování se říká hra ve hře.

Kurz zaměřený na kvalitní strategické a technické zvládnutí hry na grýnu. Technická a teoretická příprava odpovídající dané úrovni hráčů zahrnuje (ale není omezena na) tato témata: technika, čtení grýnu, optika, způsob tréninku, budování konzistence a další relevantní témata.

Určeno pro hráče všech výkonnostních skupin. Doba trvání: 15 lekcí (cca 4 týdny)

Jednodenní kurz

V základní verzi se jedná o velmi intenzivní kurz dotýkající se většiny technických a řady netechnických aspektů golfové hry. Náplň zahrnuje řízený praktický trénink vycházející z analýzy techniky a herní úrovně, náhled na správnou fitness a rehabilitační činnost a teoretické kurzy postihující základní oblasti nezbytné pro kvalitní hru na dané technické úrovni a maximalizaci vlastního výkonu při daných technických a fyzických schopnostech hráče.

Lze připravit i monotématický program dle modelů výše.

Délka kurzu 10 hodin.

Určeno pro hráče všech výkonnostních skupin. Na počátku kurzu bude všem posluchačům zhotovena herní a technická analýza, na jejímž základě bude na míru upravena hloubka studia adekvátní výběr témat.

Cena zahrnuje v případě potřeby ubytování (1 noc dle výběru) a plnou penzi v hotelu golfového centra.

Víkendový kurz

V základní verzi se jedná o velmi intenzivní kurz dotýkající se většiny technických a řady netechnických aspektů golfové hry. Náplň zahrnuje řízený praktický trénink vycházející z analýzy techniky a herní úrovně, teoretické kurzy postihující základní oblasti nezbytné pro kvalitní hru na dané technické úrovni a maximalizaci vlastního výkonu při daných technických a fyzických schopnostech hráče.

Určeno pro hráče všech výkonnostních skupin.

Cena zahrnuje v případě potřeby zahrnuje ubytování (2 noci) a plnou penzi v hotelu golf centra.

Praktické i teoretické lekce mají 55 minut.